З метою виконання Плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2023 року № 372-р (із змінами) Департаментом освіти і науки обласної державної адміністрації (обласної військової адміністрації) спільно з представниками місцевими органами управління у сфері освіти територіальних громад, керівниками закладів освіти здійснено моніторинг та аналіз доступності будівель та приміщень закладів освіти для маломобільних груп населення із забезпеченням універсального дизайну та розумного пристосування.
За результатами проведеного моніторингу та аналізу встановлено, що із 773 закладів освіти 10 % закладів є безбар’єрними, 75 % – частково бар’єрними, 15 % – бар’єрними.
Станом на 01.11.2024 року за оперативною інформацією місцевих органів управління у сфері освіти в Чернівецькій області організовано безперешкодний доступ до:
– першого поверху 335 закладів загальної середньої освіти ( в тому числі 1 підйомник до Годилівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Великокучурівської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області);
– другого поверху 2 закладів загальної середньої освіти (Їжівська гімназія Чудейської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області, Чернівецька гімназія № 17 Чернівецької міської ради);
– третього поверху 4 закладів загальної середньої освіти (Усть-Путильська гімназія Усть-Путильської сільської ради Вижницького району Чернівецької області, Горішньошеровецький опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Горішньошеровецької сільської ради Чернівецького району Чернівецької області, комунальний заклад “Кам’янський ліцей Кам’янецької сільської ради Чернівецького району Чернівецької області”, Рідківський ліцей Магальської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області).
У 291 ЗЗСО обладнано пандуси та поручні, 7 ЗЗСО забезпечено ліфтами (підйомниками), у 50 ЗЗСО облаштовано 68 спеціальних вбиралень для осіб з інвалідністю.
Забезпечено безперешкодний доступ до 40 об’єктів укриттів закладів освіти. Облаштовано захисні споруди цивільного захисту для маломобільних груп населення у 32 закладах загальної середньої освіти (з філіями), 8 закладах дошкільної освіти.
Окрім того, для 201 учня з особливими освітніми потребам організовано підвезення до закладів освіти, в тому числі шкільними автобусами, спеціально обладнаними для перевезення маломобільних груп населення.
Навчальні корпуси 16 закладів фахової передвищої освіти забезпечено пандусами на перших поверхах та поручнями. Адміністративні будівлі 7 закладів вищої освіти також забезпечено пандусами на перших поверхах та поручнями.
У 16 закладах професійної (професійно-технічної) освіти знаходиться у власності 65 будівель, з яких повністю облаштовано доступність до будівель (кнопки виклику, пандуси) для осіб з особливими освітніми потребами (в тому числі для осіб з інвалідністю) – 19 та гуртожитків – 3. У навчальних корпусах наявні пандуси на перших поверхах, таблиці Брайля для людей з порушеннями зору, що забезпечують орієнтування в просторі і зчитування потрібної інформації на території закладів професійної (професійно-технічної) освіти.