Булінг – це також систематичні, повторювані утиски з боку учня, або групи учнів стосовно до іншої дитини, яка слабша та не може захистити себе. Зазвичай це робиться у формі психологічного терору, який повинен налякати жертву, деморалізувати, принизити та змусити цю людину підкорятися переслідувачеві.
Ознаками потерпілого від булінгу можуть бути:
- страх піти в школу або на роботу;
- погана або гірша ефективність роботи / навчання, нездатність сконцентруватися;
- замкнута поведінка;
- депресія;
- втрата впевненості;
- небажання виходити на вулицю;
- рваний одяг, розбиті окуляри, зниклі речі;
- синці й травми.
Наслідки булінгу
Знущання мають негативні наслідки як для жертв, так і для кривдників.
Постраждавши, дитина отримує ряд психологічних травм, які неминуче позначаються на її подальшому житті:
Психічні розлади. Навіть одиничний випадок цькування залишає глибокий емоційний шрам, що вимагає особливого лікування у психолога. Дитина стає агресивною та тривожною, схильною до депресій та відхилень у поведінці.
Труднощі зі встановленням відносин. Жертви цькування в дитинстві часто стають жертвами знущань на робочому місці. Психологи відзначають, що більшість дорослих, які зазнали насильства в дитинстві, зазвичай залишаються самотніми в житті, досягають менших успіхів у своїй кар’єрі та зазнають труднощів у повсякденному спілкуванні.
Хвороби. Звичайні наслідки цькування – фізичні нездужання та хвороби на психологічному підґрунті: анорексія та булімія, неврози, порушення сну, порушення серцево-судинної системи.
Попри те, що кривдник менше страждає від знущань, ніж жертва, це все одно має наслідки для його життя:
Труднощі в спілкуванні. Примітивні антисоціальні форми поведінки рідко призводять до успішної соціальної адаптації: вони, як правило, відчувають труднощі в спілкуванні з іншими, мають конфлікти та в цілому низький соціальний статус.
Проблеми у взаєминах. Діти, які були кривдниками, стають агресорами в родині та на роботі. Навіть, якщо вони досягають високих результатів в кар’єрі, відсутність друзів і труднощі в спілкуванні призводять до психологічних проблем.
Проблеми в родині. Інші люди, як правило, відчувають себе некомфортно поруч із колишніми кривдниками. Вони не знають, як побудувати теплі довірливі стосунки з дітьми та з близькими.
Знущання та цькування в школі – це негативне соціальне явище, яке погано впливає на психологічне здоров’я як жертви, так і агресора. Для того, щоб запобігти таким наслідкам, обов’язково зверніться за допомогою до психолога або психотерапевта.
За інформацією Doc.ua