Вектор на зміни: нові стандарти викладання навчального предмета «Захист України»

Осередки навчального предмету "Захист України"
Чернівецька область починає реалізацію інноваційного освітнього проєкту Всеукраїнського рівня за темою «Теоретико-методичні засади викладання навчального предмета «Захист України» на базі Осередків.
З цієї нагоди у будинку з левами відбулася нарада під головуванням Оксани Сакрієр – директорки Департаменту освіти і науки ЧОВА щодо організації освітнього процесу за новою модельною навчальною програмою предмета «Захист України» .
У нараді взяли участь ті, хто першими розпочнуть на Буковині впровадження проєкту – це 25 директорів закладів, в яких заплановано створити Осередки «Захисту України», керівники органів управління освітою, представники ІППОЧО.
Під час зустрічі Анна Коваленко, представниця проєктного офісу з оновлення навчального предмета «Захист України», презентувала нову модельну програму та особливості створення Осередків у громадах.
Зокрема, учасники зустрічі обговорили наступні питання:
– Які перші кроки необхідно здійснити для створення Осередку?
– Яким чином формувати розклад занять?
– На вирішення яких ключових питань націлена оновлена програма?
– Менше уроків – більше практики: які нові підходи потрібно врахувати під час викладання?
– Хто має право викладати за новою програмою?
– Де і кому слід пройти підвищення кваліфікації?
– Які кращі практики вже наявні в України тощо.
Важливо зазначити, що майбутні Осередки будуть наповнені якісним обладнанням, зокрема там будуть облаштовані класи вогневої підготовки, тактичної медицини, кабінети управління дронами тощо. Це дасть змогу якісно вивчати оновлену дисципліну та на практиці відпрацьовувати необхідні навички.
На чому ж тепер варто зосередити зусилля?
Реалізація зазначеного інноваційного проєкту передбачає створення Осередків та поступове виведення предмета «Захист України» із закладів освіти та передачу їх в заклади, де створено ці Осередки. А це, в свою чергу, передбачає організацію підвозу учнів, створення розкладу занять для закладів, які обслуговуватиме Осередок тощо.
То ж першочергове завдання:
1.Створити Осередки та організувати закупівлю обладнання;
2.Розпочати процес підготовки вчителів до викладання оновленої модельної програми «Захист України».
_____
Довідково: на закупівлю сучасного обладнання для навчального предмета «Захист України» уряд виділив 1,64 млрд грн., з яких для Чернівецької області 69 млн, з них 4 млн на підвищення кваліфікації вчителів оновленого предмета «Захист України».