Делегація з Буковини, на чолі з Оксаною Сакрієр – директоркою Департаменту освіти і науки ЧОВА, у складі 40 осіб з числа управлінців, директорів шкіл, вчителі відвідала заклади освіти Тернопільської області. У ході робочого візиту здійснено обмін досвідом у сфері військово-патріотичного виховання, зокрема викладання предмету «Захист України».
Дякуємо Віктору Устенку, заступнику начальника Тернопільської ОВА та Ользі Хомі, директорці Департаменту освіти і науки Тернопільської ОВА за організацію зустрічі та потужний досвід Тернопільської області.
А тепер детально про родзинки та особливості досвіду.
Учні закладів загальної середньої освіти Тернопільської громади вивчають предмет «Захист України» на базі Тернопільського міжшкільного ресурсного центру, який очолює Валерій Бондар. Розроблено гнучкий графік роботи.
Як організовано навчання?
Раз у семестр кожен 10-11 клас упродовж тижня займається на базі центру. Якщо дитина з поважних причин (захворіла) не була присутня на навчанні, то під час канікул є можливість наздогнати пропущені уроки.
Центр обслуговує 33 заклади загальної середньої освіти – це близько 3600 учнів, з якими займається 21 вчитель. Уроки проводяться в 4 класах центру та 2-х класах тиру. Після завершення освітнього процесу центр передає відомості про успішність учнів закладам освіти.
Надзвичайно цікавим став також досвід роботи Тернопільського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою, одного із передових в Україні. Очолює його учасник бойових дій, полковник Вадим Ластовицький.
Вражає філософія закладу, підхід до деталей, історія становлення української державності у кожному елементі інтер’єру, утвердження цінностей громадянського суспільства, які пропагує коледж. Тут виховують не просто майбутніх військових, а лідерів, тих хто працюватиме у командні та поведе за собою інших.
Заклад не чекає на зміни, а сам їх ініціює. Тут створено навчально-практичний центр «Оператор наземних засобів керування безпілотним літальним апаратом (дроном)», в якому обладнано кімнати з симуляторами та різноманітними дронами.
Окремо варто відзначити команду фахівців коледжу, їхній підхід до навчання учнів надихає та мотивує.
Щиро дякуємо Ользі Хомі, директорці Департаменту освіти і науки Тернопільської ОВА за організацію та змістовне наповнення партнерської зустрічі.
Освітяни Буковини безперечно переймуть кращі практики, які використають під час роботи над формуванням мережі Осередків викладання предмету «Захист України».
Щоб не було – вистоїмо!
Сильні, бо єдині!
Більше фото за посиланням:https://www.facebook.com/share/p/FhpjukcYAPpSn4yj/