Педагогічні працівники Буковини мають право вільно вибирати освітні програми, за допомогою яких щороку підвищують свою професійну майстерність. Це може бути актуальний для педагога матеріал, а також зручна для нього форма навчання, повідомляє Департамент освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації.
Так, освітяни краю мають змогу здобувати нові знання у інституті післядипломної педагогічної освіти, Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича, за допомогою інтерактивних платформ, інтернет-ресурсів та освітніх порталів:
Всеосвіта (https://vseosvita.ua/course);
Prometheus. Найкращі онлайн курси України та світу (https://prometheus.org.ua);
Ukrainian English Language Teacher Learning Platform (https://nus-english.com.ua);
EdEra (https://www.ed-era.com/courses);
«На Урок» (https://naurok.com.ua/upgrade) тощо.
Педагоги мають змогу навчатися за освітніми програмами, проходити стажування, брати участь у тренінгах, семінарах, вебінарах, майстер-класах тощо.
Частина 1 статті 57 Закону України «Про освіту» передбачає, що держава забезпечує педагогічним і науково-педагогічним працівникам оплату підвищення кваліфікації. Проте, відповідно до пункту 5 ст. 59 зазначеного закону підвищення кваліфікації педагогічного (науково-педагогічного) працівника може фінансуватися засновником закладу освіти, закладом освіти, в якому він працює, педагогічним (науково-педагогічним) працівником, а також іншими фізичними та юридичними особами.
Також, пунктом 32 Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів від 21.08.2019 року №800, (зі змінами) визначається, що джерелами фінансування підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників є кошти державного, місцевих бюджетів, кошти фізичних та/або юридичних осіб, інші власні надходження закладу освіти та/або його засновника, інші джерела, не заборонені законодавством.