Інтерактивні платформи для підвищення професійної майстерності

Новини

Педагогічні працівники Буковини мають право вільно вибирати освітні програми, за допомогою яких щороку підвищують свою професійну майстерність. Це може бути актуальний для педагога матеріал, а також зручна для нього форма навчання, повідомляє Департамент освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації.

Так, освітяни краю мають змогу здобувати нові знання у інституті післядипломної педагогічної освіти, Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича, за допомогою інтерактивних платформ, інтернет-ресурсів та освітніх порталів:

Всеосвіта (https://vseosvita.ua/course);
Prometheus. Найкращі онлайн курси України та світу (https://prometheus.org.ua);
Ukrainian English Language Teacher Learning Platform (https://nus-english.com.ua);
EdEra (https://www.ed-era.com/courses);
«На Урок» (https://naurok.com.ua/upgrade) тощо.
Педагоги мають змогу навчатися за освітніми програмами, проходити стажування, брати участь у тренінгах, семінарах, вебінарах, майстер-класах тощо.

Частина 1 статті 57 Закону України «Про освіту» передбачає, що держава забезпечує педагогічним і науково-педагогічним працівникам оплату підвищення кваліфікації. Проте, відповідно до пункту 5 ст. 59 зазначеного закону підвищення кваліфікації педагогічного (науково-педагогічного) працівника може фінансуватися засновником закладу освіти, закладом освіти, в якому він працює, педагогічним (науково-педагогічним) працівником, а також іншими фізичними та юридичними особами.

Також, пунктом 32 Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів від 21.08.2019 року №800, (зі змінами) визначається, що джерелами фінансування підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників є кошти державного, місцевих бюджетів, кошти фізичних та/або юридичних осіб, інші власні надходження закладу освіти та/або його засновника, інші джерела, не заборонені законодавством.