Сьогодні у Чернівцях відбувся підсумковий Форум соціального шкільного підприємництва за участі восьми шкільних команд, які вже здійснили перші продажі своєї продукції: «Polotno – ART»; «Заробляємо своїми руками»; «Крафтова пастила»; «Наука в твоїх руках»; «ПроЗдорове»; «EcoShaMi»; «EcoStyle» та «GreenSport».
Загалом у Чернівецькій області соціальні молодіжні підприємства вдалося організувати на базі закладів освіти у Чернівецькій, Вижницькій, Глибоцькій, Хотинській, Мамалигівській громадах.
Школярі взяли участь у проєкті «Інтеграція дітей ВПО у місцеві громади Чернівецької області шляхом створення соціального шкільного підприємництва у школах», який вже у вересні забезпечив обладнанням. Це – виготовлений на замовлення ткацький верстат, дегідратори, вишивальна машина, стелажі для вирощування мікрозелені, принтери тощо.
Молоді люди розвивають свої інтереси у двох напрямах:
– виготовлення харчової продукції: вирощують мікрозелень, виготовляють пастилу та фруктові/овочеві чипси;
– текстильний: апсайклінг одягу, плетуть паракордові браслети та шиють сумки зі власноруч зітканого полотна.
У рамках програми форуму проведено дві панельні дискусії:
Чи потрібно навчати підприємництву в школі? Переваги та недоліки соціального молодіжного підприємства;
Менторство в соціальному шкільному підприємництві: виклики та можливості.
До однієї з панельних дискусій долучилася Оксана Сакрієр – директорка Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної військової адміністрації. Вона наголосила про важливість розвитку таких ініціатив у закладах освіти області для підготовки молоді до життя. Проєкт показав, що соціальні підприємства можуть приносити прибуток, який спрямований на суспільно корисні цілі.
Окрім цього, Оксана Леонідівна поспілкувалася на ярмарку з учасниками команд, які поділилися своїми досягненнями, труднощами на шляху до успіху, а також планами на майбутнє.
Форум продемонстрував, що молодіжні підприємства здатні не тільки створювати якісний продукт, але й приносити реальні прибутки, які спрямовують на соціальні та екологічні проєкти.
Щиро дякуємо за потужну ініціативу та організацію заходу Татяні Мосін, голові ГО Фонд «Буковина інноваційна», Федеріці Діспенцин – партнеру проєкту за Програмою розвитку ООН в Україні та Емілеві Корнєву – голові відділу інновацій Програми розвитку ООН в Україні.
Довідково: навчання і розвиток команд відбувається в межах ініціативи «Інтеграція дітей ВПО у місцеві громади Чернівецької області шляхом створення соціального шкільного підприємництва у школах». Проєкт впроваджує ГО «Фонд «Буковина інноваційна» за технічне адміністрування ІСАР Єднання та сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».