1 проєкт. 2 місяці. 11 експертів. 22 локальних тренерів. Понад 3000 педагогів.
У лютому 2024 року Департамент освіти і науки ЧОВА спільно із Інститут післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області та Факультет історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ запустив регіональний інформаційно-просвітницький проєкт «Вивчаємо історію розвитку української державності та державотворення», або історія для «неісториків».
Основна мета проєкту – вивчення нашої історії, спростування міфів та наративів,які поширювала російська пропагандистська машина впродовж століть, відсуваючи історію України на другий план.
Заняття проводилися локальними тренерами, які пройшли підготовку на навчальних сесіях від найкращих експертів Чернівецької області в галузі історії України.
Упродовж двох місяців двадцять двоє тренерів у неформальних умовах розвінчували міфи російської пропаганди про Україну, відкривали нові та незвідані сторінки в історії України для своїх колег «неісториків».
Загалом понад 3000 педагогів стали учасниками інформаційно-просвітницького проєкту.
Дякуємо локальним тренерам за партнерство та цікаві лекції: Анжела Каримова Наталія Дерус, Тетяна Радевич , Олеся Мачек, Майя Многодітна, Олексій Попович , Світлана Кулик, Галина Рихло, Надія Слободська, Катерина Передерко, Крістіна Марчук, Сільвія Мітран, Віоріка Ютіш, Людмила Дмитрук, Людмила Кучерява, Світлана Лазаренко, Валентина Ганіна, Марія Попова, Оксана Обершт, Оксана Гандабура, Тетяна Горбан, Ольга Іонашку.
Дякуємо експертам в галузі історії за співпрацю: Anna Skoreyko, Микола Гуйванюк, Тарас Ковалець, Олексій Попович, Тетяна Радевич, Галина Рихло, Олександр Сахновський, Василь Федорак, Nazarii M. Khrystan , Михайло Юрій, Галина Яценюк
Історія для «неісториків» виходить за рамки тимчасового проєкту та буде реалізовуватися на постійній основі.
Комплексною програмою розвитку та функціонування української мови як державної у Чернівецькій області на 2024–2025 роки передбачено пункт щодо реалізації інформаційно-просвітницького проєкту та відповідні видатки на відзначення праці педагогів-лекторів.
Рухаємося далі!