Сьогодні Інститут післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області провів для освітян області методичні дайджести щодо організації науково-методичного супроводу освітнього процесу в закладах освіти Чернівецької області у 2024/2025 н.р.
До участі в дайджестах були запрошені директори ЗЗСО, ЦПРПП, заступники директорів з НВР, директори інклюзивно-ресурсних центрів, спеціальних ЗЗСО, керівники педагогічних спільнот територіальних громад області, консультанти центрів професійного розвитку педагогічних працівників.
Привітала учасників Оксана Сакрієр – директорка Департаменту освіти та науки ЧОВА та звернулася до присутніх «Шановні колеги, дорогі освітяни! Третій рік поспіль ми розпочинаємо 1 вересня в умовах війни. Перед нами багато викликів: продовжуємо формувати безпечні умови у закладах освіти, реформуємо старшу профільну школу, застосовуємо нові підходи до викладання «Захисту України», історії тощо. Дякую кожній та кожному за вашу сьогоднішню важку, але таку потрібну роботу! Ми не знаємо, що буде через рік, що буде через два роки, але маємо усвідомити та прийняти одну істину у ці темні часи – наша Місія: Вистояти! Розвивати! Перемогти! Будьмо сильними та мудрими заради майбутнього вільної та незалежної Україні».
Цьогоріч серпневі методичні дайджести проводилися у 17 локаціях на базі Багатопрофільний ліцей для обдарованих дітей та Восьме Професійно Технічне Училище
Під час робочих зустрічей освітяни області ознайомилися з методичними новинками щодо:
викладання навчального предмету «Захисту України»;
подолання психологічних втрат та збереження ментального здоров’я;
організації освітнього процесу в початковій ланці, зокрема у закладах освіти з румунською мовою навчання;
управлінських втрат;
упровадження STEM-освіти в освітній процес ЗЗСО;
викладання курсів, предметів духовно-морального спрямування;
технологій організації та проведення майстер-класу/майстерок;
впровадження елементів медіаграмотності тощо.
У рамках програми провідні фахівці компанії STEM-class презентували широкий спектр обладнання та методологій використання у процесі викладання навчальних предметів «Захист України», фізики, математики, біології, хімії та STЕМ-освіти.
Окрім цього, цікавинкою заходу стали сучасні роботи для уроків робототехніки зі штучним інтелектом та роботи для дітей з особливими освітніми потребами.
Ознайомитися з деталями програми методичних дайджестів можна за посиланням:
Довідково: традиційні серпневі методичні дайджести в ІППОЧО стали цінною платформою для обміну досвідом між педагогами, співпраці та пошуку ефективних рішень щодо забезпечення сучасної якісної освіти.
Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/doncv.gov.ua/posts/pfbid0MNJtXnL3NH42o542xYF3MjojP4GC2G9dXWT14cQi2M9KxvgcGqYk3pfoPqvnukEjl