Відбулась нарада щодо впровадження Всеукраїнського експериментального проєкту «Спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі» за участі Оксани Сакрієр – директорки Департаменту освіти і науки ЧОВА, Миколи Басараби – начальника сектору ювенальної превенції УПД ГУНП в Чернівецької області та спеціалістів із безпеки в освітньому середовищі Чернівецької області – Родіки Тіміш (Чернівецька ТГ), Тетяни Повержук (Кельменецька ТГ), Маргарити Ленси (Берегометська ТГ), Ольги Айвазовської (Вижницька ТГ).
Під час зустрічі обговорили важливі питання щодо результатів проведеної до цього діяльності. Зокрема, відбувся обмін досвідом щодо розробки та відпрацювання алгоритмів дій у разі нападу або ризику нападу на заклад освіти.
Виокремлено наступні аспекти: виявлення сліпих зон у закладах освіти, необхідність пропрацювання дій у разі відсутності світла, збільшення кількості осіб, які входять до команди реагування тощо.
Наголошено на необхідності розробки 3-4 і більше різних сценаріїв, як поза будівлею закладу, так і всередині. Школа може складатись з декількох корпусів. Тому важливо враховувати всі особливості та систематично відпрацьовувати дії всіх учасників освітнього процесу.
__________________
Довідково: раніше проєкт «Спеціаліст безпеки» був пілотним, а з серпня 2023 року переведений у статус експериментального. В експерименті беруть участь 4 громади Чернівецької області: Чернівецька, Кельменецька, Берегометська та Вижницька.
Метою проєкту є забезпечення безпеки в освітньому середовищі, у тому числі запобігання, раннє виявлення, припинення та усунення можливих негативних явищ, шляхом запровадження та організації діяльності спеціаліста із безпеки в освітньому середовищі.
З функціональними обов’язки спеціаліста із безпеки можете ознайомитися за посиланням (п.12): https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/867-2023-%D0%BF#Text