Сертифікація вчителів 2020: зареєструвався 51 вчитель Буковини

Сертифікація педпрацівників

Цьогоріч квота для вчителів початкових класів збільшилася.

Тепер сертифікацію можуть пройти 51 педагог з Чернівецької області. Приємно, що вчителі Буковини стовідсотково зареєструвалися і сформували відповідні документи для проходження сертифікації та надіслали до Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти. Наразі опрацьовано реєстраційні картки 19 –ти зареєстрованих з 51.

Загалом по Україні в оцінюванні можуть взяти участь дві тисячі вчителів.

Незважаючи на те, що сертифікація педагогів наразі є експериментальним проєктом і виключно добровільною, проте таке оцінювання з часом може стати ефективною альтернативою атестації вчителів. Користь від проходження педагогом сертифікації є і для школи, і для дітей, і для держави, і для самого вчителя. Зокрема, такі педагоги мають змогу перевірити свої знання та досвід, удосконалити методи викладання, заявити про себе як про якісного сучасного фахівця.

Тому, якщо педагог успішно проходить сертифікацію, окрім саморозвитку, він отримує:
•автоматичне зарахування чергової (позачергової) атестації з присвоєнням учителю наступної категорії або підтвердженням наявної;
•20% надбавку до посадового окладу впродовж трьох років;
•можливість залучатися до проведення інституційного аудиту.

Саме такі переваги сертифікації відчули на собі 20 вчителів початкової школи нашої області, які вже пройшли перший пілотний етап. Їх можна назвати агентами змін Нової української школи, бо вони розвиваються і розвивають заклад освіти, в якому працюють. Звісно, що за таких умов і змінюється освіта в державі.