Сковорода та Крушельницька – український філософ та примадонна у світі!

Виховна робота Вища освіта Загально-середня Національно-патріотичне виховання Новини Оголошення

👉Виконавча рада ЮНЕСКО у 2021 році ухвалила рішення, щодо відзначення нових пам’ятних дат у 2022-2023 роках. До них 150-річчя від дня народження оперної співачки Соломії Крушельницької та 300-річчя філософа Григорія Сковороди у 2022 році.

✅З цієї нагоди у штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі відбулась презентація виставки, присвяченої життю і творчості великого українця – поета, філософа, педагога, композитора, співака, перекладача, художника, геніального представника епохи Просвітництва. Але для українців Сковорода перш за все – глашатай і провісник Свободи, яку століттями відстоювала українська нація і яку сьогодні український народ виборює для всього цивілізованого світу.

🔸Виставку організувала Національна комісія України у справах ЮНЕСКО, Постійне представництво України при ЮНЕСКО спільно з Центром ЮНЕСКО “Мала академія наук України”.

🔸Відкрив урочистий захід заступник Постійного представника України при ЮНЕСКО Микола Мовчан. Він відзначив важливість відзначення цієї видатної для України події саме в спільноті країн-членів ЮНЕСКО, а також подякував команду Малої академії наук України за допомогу в підготовці та проведенню цієї виставки.

🔸Презентував виставку Президент Центру ЮНЕСКО “Мала академія наук України” Станіслав Довгий. Вперше було представлено громадськості науково-освітній Інтернет-портал “Григорій Сковорода”, створений за ініціативи Малої академії наук українськими науковцями.
Російська ракета знищила музей Григорія Сковороди але ворог не в змозі знищити пам’ять про українського генія. Тепер кожен може ознайомитись з усіма аспектами життя і творчості Сковороди на порталі.
Також українська делегація запевнила, що музей буде відбудований та висловила вдячність спільноті ЮНЕСКО за оголошену процедуру збору коштів на відбудову музею.

🤩До уваги відвідувачів представлено галерею постерів, фільм, а також брошюри про Григорія Сковороду. Весь захід супроводжувала музика 18 ст.

🥰Серед численних гостей виставки – представники країн-членів ЮНЕСКО, Секретаріату ЮНЕСКО, представники дипломатичного корпусу, наукової та освітянської громадськості, засоби масової інформації.

👉Виставка триватиме до 3 грудня 2022 року в Salle des Acts в штаб-кваритрі ЮНЕСКО в Парижі.