У Буковині розпочала свою діяльність Школа виховників джур

Національно-патріотичне виховання

19 квітня 2021 року в рамках Комплексної програми підвищення якості національно-патріотичного виховання дітей та молоді Чернівецької області на 2017-2021 роки стартував обласний семінар-практикум «Школа виховників джур» для педагогічних працівників Буковини, відповідальних за проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Захід організовано у співпраці Департаменту освіти і науки, Управління молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації, Чернівецького обласного центру туризму краєзнавства та екскурсій учнівської молоді та відділу освіти, культури, молоді та спорту Хотинської міської ради.

Навчання передбачає моделювання умов таборування та гуртування учасників над виконанням завдань упродовж трьох днів.

Враховуючи, що епідемічна ситуація у Чернівецькій області не дає змогу провести повноцінний захід очного формату, було прийнято рішення про те, що Школа виховників Джур розпочинає свою діяльність у форматі «онлайн».

До заходу долучились Сергій Неділько, директор Українського державного центру національно-патріотичного виховання та Марина Баша, завідуюча організаційно-педагогічним відділом УДЦНПВ. Вони розклали основні акценти якісного впровадження Гри, проаналізували помилки, які часто виникають у ході реалізації певних елементів.

Головний тренер ШВД – Олег Подря розповів, яким характеристиками повинен володіти виховник, як започаткувати виховну діяльність рою на місці, психологічно-педагогічні аспекти, опираючись на власний досвід діяльності куреню «Хотинські козаки» ім. А. Мітасова.

Окрім зазначеного програмою заходу передбачено ознайомлення з інструментами організації виховної роботи за методикою «Сокіл» («Джура»), створення та отримання реєстраційного номера куренів у закладах освіти, практичні заняття з випробувань, які увійдуть до ІІ етапу Гри у Чернівецькій області, тренінгові елементи гуртування рою, надання методичної допомоги (літератури) виховникам, тощо.
Одразу після виходу Буковини з «червоної» зони, навчання буде продовжено вже в очному форматі тривалістю ще 2 дні.

#Виховання_Буковини #dzhura_2021 #УДЦНПВ #патріотичне_виховання