Спільна співпраця на користь дітям з особливими освітніми потребами

Новини

У рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Спеціальна освіта в транскордонному регіоні Сучава-Чернівці: сучасна, інклюзивна та адекватна ринку праці», фінансованого Спільною операційною програмою Румунія-Україна 2014-2020 роки упродовж 9 та 10 лютого 2021 року на платформі ZOOM організована онлайн-дискусія щодо Плану легкого переходу учнів із спеціальними освітніми потребами до ринку праці.

Метою проєкту є вдосконалення міжвідомчої співпраці в галузі освіти, з метою розширення доступу до професійної освіти дітей та молоді з особливими освітніми потребами. Забезпечення дітям з інвалідністю якісних умов навчання та розвитку, їх підтримки в успішній соціалізації.
Слід зазначити, що у проєкті беруть участь 4 заклади спеціальної освіти: з української сторони один заклад – Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №2; з румунської сторони – три заклади Сучавського повіту.

Під час відеозустрічі відбулися обмін досвідом роботи педагогічних колективів Сучавського повіту та Чернівців щодо застосування сучасних методик та технологій, що сприяють вдосконаленню інтеграції, адаптації та соціалізації дітей і молоді з особливими освітніми потребами в суспільстві, а також обговорено заходи щодо легкого переходу учнів із спеціальними освітніми потребами до ринку праці.

Реалізація проєкту забезпечить підвищення ефективності допрофесійної підготовки дітей з особливими освітніми потребами через розширення спектру спеціальностей, що мають попит на сучасному ринку праці. Усі заходи в межах проєкту проводяться в рамках транскордонного співробітництва, створюватимуть передумови для вирішення проблем у сфері загальної освіти дітей з особливими освітніми потребами та їх адаптації у соціумі.

У результаті участі у проєкті Чернівецькою спеціальною ЗОШ-інтернатом №2 придбано та зараховано на баланс закладу: обладнання для медичного діагностичного кабінету, технічної майстерні (столярна справа), мультимедійну техніку, арт-майстерні та фото-відео, швейної майстерні, сенсорної кімнати, корекційної роботи з розвитку за системою М.Монтессорі.