Новий освітній простір – невіддільна частина української школи

Нова українська школа
В Україні розпочалася реформа, яка на десятиріччя визначить освітній ландшафт нашої держави.
У рамках освітньої реформи «Нова українська школа» у Драчинецькому опорному ЗЗСО реалізується проєкт «Новий освітній простір». Новий освітній простір – невіддільна частина української школи. Народження нової ідеї, крутиться колесо натхнення. Усе – від естетики дизайну школи до емоційного фону – покликане створити такі умови.
Заклад пройшов новий етап становлення. Тому сьогодні маємо сучасний, добре оснащений заклад. До послуг здобувачів освіти ошатна актова зала, затишна їдальня, просторий спортивний зал зі зручними роздягяльнями й душовими, по-новому обладнані навчальні кабінети, просторі світлі класи. Навчально-матеріальна база закладу з кожними роком міцнішає. Шкільне середовище живить навчальний досвід здобувача освіти.
Індивідуальний підхід в оформленні шкільних коридорів: яскраві різнобарвні кольори свідчать про нові підходи впливу на формування особистості. Саме так – кольоровою школою називають тепер цей заклад, адже тут позакласний внутрішній простір став надзвичайно барвистим та яскравим, і продовжує трансформуватися. Замість звичних монотонних коридорів – насичені, з вигадливими лініями, замість стендів – надписи, фотографії, цікаві малюнки, замість вазонів у кутках – рекреаційні зони. Все це дуже приваблює дітей, їм подобається проводити час у школі.
На першому поверсі є всі зручності для здобувачів освіти початкових класів. Класні кімнати вирізняються оригінальним дизайном, технічним оснащенням,  в коридорах оформлено креативні куточки для відпочинку, що спонукає дітей до творчої праці в умова Нової української школи. У стінах розмістили заглиблення у формі бджолиних стільників, в яких знаходяться зручні пуфи. Їх можна виймати і сидіти на них, а у стільники діти можуть повністю залізти, ховатися і гратися. В іншій зоні встановлено шведські стінки, щоб діти могли розмістити там свої речі.
Затишок, комфорт і зручність відчувають наші здобувачі освіти на перервах; відпочиваючи, можуть повторити навчальний матеріал з української мови, зарубіжної літературта інших предметів.
До послуг школярів старших класів відкрите Інтеренет-кафе.
Невідємною частиною роботи школи є бібліотека, бо ніщо не замінить спілкування з книгою. Переступивши поріг книгозбірні відчуваєш запах історії, тих таємниць, які приховують книжки. Тут кожен відкриває для себе новий світ.
З року в рік школа жила своїм життям, удосконалювалася, оновлювалася. Зустрічала поважних гостей, обмінювалася досвідом.
У 2018 році нашому закладу надано статус опорного. Бо саме тут кується, розвивається душа та розум дитини.
Фахівці, які досліджують психологію та вплив кольорів на психоемоційний стан, стверджують, що кольоротерапія здатна покращити психічний, фізичний, пізнавальний розвиток та здоров’я дитини загалом. Тепер переконатися у цьому мають можливість 350 здобувачів освіти  Драчинецького опорного ЗЗСО, їх батьки та педагоги.
У звичайній сільській школі завдяки впровадженню Нового Освітнього Простору значно зросла успішність здобувачів освіти. Радує, що в цей час відбулися серйозні зміни в наданні якісних освітніх послуг. За результатами участі наших здобувачів освіти в олімпіадах, конкурсах наша школа серед найкращих.
Кожна школа має свої традиції. А їх творить колектив: директор, заступники, вчителі, технічний персонал, батьки, діти.
Всі вони різні. Але їх об’єднує любов до дітей, творчий пошук.
Історія школи продовжується. Ми є її частиною, бо історія – це, перш за все, люди, їх вчинки.
Сьогоднішнє стає минулим, так було завжди, так завжди буде.