Дистанційне навчання чи навчання у дві зміни: як працюватимуть заклади освіти Чернівеччини у новому навчальному році?

Дистанційне навчання Новини
Педагогічна спільнота Буковини активно працює над планом дій щодо організації навчання в новому 2020/21 навчальному році в умовах карантину.
Сьогодні, 7 серпня, відбулася координаційна нарада з творчою групою, яка займеться розробкою алгоритму організації освітнього процесу на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби. До групи увійшли активні освітяни області: керівники ЗЗСО – члени Ради директорів, заступники директорів, учителі початкових класів та вчителі-предметники, керівники закладів дошкільної, позашкільної, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів обласного підпорядкування, методисти ІППОЧО. Усі учасники працюватимуть у фокус-групах за своїм напрямком роботи. Координують процес Департамент освіти і науки Чернівецької ОДА та Інститут післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області.
Ірина Ісопенко, заступниця голови ЧОДА, наголосила, що необхідно передбачити всі нюанси щодо організації освітнього процесу, розглянути різні варіації роботи закладів освіти: онлайн- чи офлайн-навчання або ж змішана форма, змінений розклад уроків і перерв, навчання у дві зміни. Також слід продумати варіанти виходу з екстрених ситуацій.
Наталія Куриш, заступниця директора ІППОЧО з навчальної роботи, порадила освітянам опрацювати нормативні документи з рекомендаціями профільних міністерств та ознайомитися з напрацюваннями педагогів з інших областей.
Звернути увагу на адаптацію освітніх програм і навчальних планів до нових умов закликала Емілія Бабин, завідувачка НМЦ освітнього менеджменту та координації діяльності методичних служб ІППОЧО.
Упродовж тижня творча група планує розробити рекомендаційні моделі організації освітнього процесу для закладів усіх ланок освіти. Кожен заклад зможе пристосувати їх до своїх обставин, враховуючи тип установи та громади, кількість учнів/вихованців, епідеміологічну ситуацію в місцевості тощо.