Розвиток інклюзивної освіти у Чернівецькій області

Новини

За темпами впровадження інклюзивної освіти Чернівецька область серед лідерів в Україні. В області інклюзивне навчання організовується з 2011 року, коли вперше інклюзивним навчанням було охоплено 35 учнів з особливими освітніми потребами у 18 закладах освіти.

Нині у Чернівецькій області інклюзивне навчання організоване для 842 дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у 224 ЗЗСО, 699 класах. У порівняні з 2019/2020 н.р. кількість дітей збільшилася на 191, закладів на 20, класів на 166.

У області працюють 6 тренерів інклюзивного навчання, наявні 11 ресурсних кімнат у опорних закладах. Упродовж 4 років поспіль в області здійснюється фінансова підтримка дітей з особливими освітніми потребами.

Наразі, під час карантинних умов організовується навчання для дітей з особливими освітніми потребами. Також фахівці консультують освітян, даючи практичні поради, адже дистанційне навчання вимагає дотримання засад інклюзивного навчання, що передбачає соціалізацію дитини та включення в соціум.

Фото https://photos.app.goo.gl/pTyJoKU4Mm9gyhcw8